logo

Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri Çiftçilerimizi Ziyaret Etmeye Devam Ediyor

Türkiye Kinoa Yetiştiricileri Derneği yönetim kurulu üyelerimiz Başkanımız Sayın Can Temizel önderliğinde çiftçi ziyaretlerine devam ediyor.

 

Başkanımız Temizel : ''Kinoa tohumu tedariği, yabancı ot mücadelesi, gübreleme ve hasat konularında destek olduğumuz üretici arkadaşlarımıza fırsat buldukça ziyaret ediyor, yüzyüze görüşerek ihtiyaçlarını, varsa sıkıntılarını dinliyor, çözümler üretmeye çalışıyoruz. Kinoa üretimi ülkemizde henüz çok yeni olmasına rağmen sağladığımız bilgiler ve üreticilerimizin çabaları sonucunda birçok başarı hikayesi yazılmış durumda. Piyasada bu kadar aranan ancak yerli üretimin çok az olmasından kaynaklı hala yoğun bir şekilde ithaline devam edilen kinoanın ülkemiz üreticisi için önemli bir alternatif olmaya başlaması bizleri sevindiriyor.'' şeklinde görüşlerini dile getirdi.

Ayrıca derneğimize üye olan üreticilerimizle ilgili sevindirici bir haber de veren Temizel, ''Dernek websitemiz altında üreticilerimizi, danışmanlarımızı, ziraat mühendislerimizi ve sanayicileri aynı çatı altına buluşturan, kapalı bir platform oluşturmaktayız. Böylece üyelerimiz temiz ve doğru bilgilere ulaşabilirken sezon boyunca sürekli bizler ve birbirleriyle irtibat halinde kalabilecekler.'' dedi.